הפרעות בתפקוד המיני

הפרעות בתפקוד המיני נפוצות ביותר בקרב גברים בכל הגילאים. לעיתים הרקע העומד בבסיס הבעיה הוא נפשי אך לרוב הרקע הינו פיזיולוגי. כאשר אדם חש כי ביצועיו המיניים אינם מספקים, וקיימת הפרעה בזקפה או בטיב הזקפה, חשוב מאוד להיבדק על ידי רופא מומחה על מנת לטפל בבעיות על רקע גופני שגורמות לפגיעה התפקודית.

בישראל וברחבי העולם, גברים רבים מתלוננים על בעיות הנוגעות לזקפה. הגורמים לחוסר הזקפה הנם רבים, והמרכזיים שביניהם ניתן למנות את הגורמים הבאים:

הפרעות בתפקוד המיני נפוצות מאוד בקרב נשים וגברים כאחד.

לא רבים יודעים זאת אבל עד חמישים ושניים אחוזים מהגברים בין הגילאים 50-70 מתלוננים על בעיות בתפקוד המיני. עם הגיל נצברים יותר ויותר בעיות רפואיות הקשורות למקור ההפרעה בתפקוד המיני, כאשר לצערנו רק אחוז קטן ביותר מודע לכך ונוקט בטיפול מתאים.

מרבית הבעיות מקורן בפגיעה בתפקוד הפיזיולוגי של איבר המין ובפגיעה במנגנון הזקפה. רק חלק קטן מהבעיות הוא ממקור פסיכוגני. עיקר ההפרעה נגרמת מפגיעה באספקת הדם הטובה לאיבר המין (יתר לחץ דם,  היצרות של כלי הדם) או פגיעה עצבית לאיבר המין)  וכן בעיות הנובעות מנטילת תרופות שונות כולל תרופות לטיפול ביתר לחץ דם.

גם נשים סובלות לא פחות מהפרעה בתפקוד המיני. על כך ניתן לקרוא בהרחבה בלינק הבא: בעיות שכיחות בתפקוד מיני בנשים: (זה לינק ממרכז רפואי רמב"ם- צריך shortcut)

חשוב לדעת כי למרבית הבעיות הללו ניתן למצוא פתרון רפואי אשר יכול לחולל פלאים בתפקוד המיני וביחסים בין בני הזוג.

לצערנו,רבים מהסובלים מבעיות בתפקוד המיני נמנעים מלטפל בבעייתם. חלקם חוששים כי לא קיים טיפול בעבורם, וכי "זה עניין של הגיל ואין מה לעשות",וחלקם נמענים מלטפל בבעייתם משום שהם חשים בושה או כי גבריותם נפגעה בשל חוסר התפקוד המיני. לאלו וגם לאלו חשוב לומר כי הבעיות בתפקוד המיני אינן כורח המציאות וכי ניתן לטפל באופן יעיל ופשוט במרבית הבעיות וכך להחזיר לבני הזוג את האושר וההנאה שבביצוע יחסי המין.

 


Comments are closed.